Županijsko natjecanje “Sigurno u prometu”

Datum objave: 03. 5. 2021.

Natjecanje učenika osnovnih škola u poznavanju prometnih propisa i sigurnosnih pravila.

Natjecanje „Sigurno u prometu“ provodi se za učenike osnovnih škola s ciljem da učenici dobiju temeljna znanja o prometnim propisima i sigurnosnim pravilima, te da što bolje svladaju vještinu vožnje biciklom.

Natjecanje se sastoji od teorijskog dijela natjecanja (provjere znanja o prometnim propisima i sigurnosnim pravilima) te praktičnog dijela natjecanja (upravljanje biciklom prema točno utvrđenom sadržaju). Natjecanje učenika u dobi od 10 do 12 godina određeno je Pravilnikom o provedbi natjecanja „Sigurno u prometu“ koji je donio Upravni odbor Hrvatskog autokluba i koji je usklađen s europskim pravilima natjecanja FIA klubova.

Na natjecanju sudjelovalo 7 škola s područja županije.

Prvo mjesto OŠ Staro Petrovo Selo.

Najusdpješniji dobili nagrade koje su osigurali općina SIbinj, HAK SB i HAK NG.