POČEO TEČAJ R1 / R2

Datum objave: 01. 9. 2021.
Sastankom upoznavanja i uvodnim predavanjem u prostorijama Kpa Marsonia u Slavonskom Brodu započeo još jedan tečaj ronjenja – za početnu R1 i naprednu R2 kategoriju prema CMAS asocijaciji, drugi u ovoj 2021. godini. Na tečaj se prijavilo deset kandidata, od kojih je uvodnom sastanku pristupilo njih šestero, među njima i dva kandidata za napredni tečaj R2 kategorije.
Naš klub podvodnih aktivnosti ‘Marsonia’, koji je s 51-godišnjim stažom postojanja najstariji u kontinentalnom dijelu Hrvatske, a jedan od najstarijih i u cijeloj zemlji i koji broji 104 člana, te njegove osnovne djelatnosti, kandidatima je predstavio predsjednik kluba Robert Kalanj. Potom su naši instruktori ronjenja Ines Pavušin, Dalibor Tomičević i Delibor Jakičić pojasnili plan provedbe tečaja koji će u narednih mjesec dana obuhvatiti predavanja (teorijski dio) tijekom vikenda u prostorijama kluba, te praktični dio – vježbe na Gradskim bazenima, dok će završni ispit biti organiziran jedan vikend u listopadu na Jadranu, u mjestu Selce pokraj Crikvenice.