Održana radionica Modelarstvo i maketarstvo

Datum objave: 24. 4. 2019.

U prostrima Zajednice održana radionica Modelarstvo i maketarstvo dana 18.4.2019. godine u 10,30 sati. Učitelji su mogli dopnijeti strojeve UNIMAT koji su za servis, te su dobili pilice i materijal za ponijeti.

Cilj programa je edukacija i poticanje budućih edukatora za izvannastavne i izvanškolske aktivnosti iz područja modelarstva i maketarstva u županiji gdje još ne postoje takve aktivnosti zbog regionalnog ujednačavanja provedbe programa tehničke kulture i popularizacije izvannastavnih i izvanškolskih aktivnosti u tehničkoj kulturi. Radionicama iz modelarstva i maketarstva motivirat će se učitelje za rad s djecom u izvannastavnim i izvanškolskim aktivnostima. Radionice bi se provodile tijekom godine. Korisnici programa bili bi učiteljice i učitelji tehničke kulture. Na radionicama će se koristiti strojevi za obradu drveta sigurni za rad učenika. Edukacija polaznika o mogućnostima korištenja strojeva za obradu od rezanja, brušenja i tokarenja zatim edukacija polaznika o održavanju strojeva i manjim servisima koje treba redovito obavljati. Moguće je na istima i servisiranje strojeva od polaznika radionica. Vrijeme potrebno za provedbu radionice je 1-2 sata po dogovoru sa prijaviteljima programa.