Odgoda aktivnosti zbog CORONA virusa

Datum objave: 18. 3. 2020.

Ponavlja se preporuka svim građanima Brodsko-posavske županije da prate obavijesti, preporuke i naloge nacionalnog, županijskog i lokalnih stožera civilne zaštite

Do daljnjega odgađaju se sva okupljanja stanovništva na otvorenom ili zatvorenom prostoru, javnog ili privatnog karaktera po bilo kojoj osnovi (manifestacije, sportska natjecanja, treninzi, kulturne priredbe, radionice  i ostalo)

Rad javnih službi organizirati na način da se ograniči izravan rad sa strankama, a u skladu s mogućnostima rad organiziran je  putem uobičajenih kanala komunikacije (telefon, mail)

Crveni križ Brodsko-posavske županije će, putem svojih zaposlenika, volontera i povjerenika u općinama, organizirati opskrbu nužnim potrepštinama za starije i nemoćne. Osobe u takvoj potrebi mogu se javiti na telefone 444-554 (Slavonski Brod) i 364-550 (Nova Gradiška)
Psihosocijalna pomoć za osobe u karanteni ili samoizolaciji može se dobiti pozivom na broj Crvenog križa 091/406-0200