Film u službenoj konkurenciji festivala DUFF

Datum objave: 01. 9. 2021.

Film Videodružine Bezvizije “Preparator” izabran u službenu konkurenciju Dubrovnik film festivala. Hvala DUFF i čestitke sudionicima i realizatorima filma.

Festival filma djece i mladeži zemalja Mediterana. — International festival for the children and youth of the Mediterranean countries.
Riječ festival korijen vuče od latinskog festivus, što znači slaviti, veseliti se. Ideja za festival djece i mladeži se razvila iz želje da se često skriveni napori filmskih entuzijasta i anonimusa izvuku na svijetlo, dopru do javnosti i na taj način „proslave“. Pokrećući festival želimo pomoći pojedincima, školama i udrugama mladih koje se bave medijskom kulturom da dograbe svojih „pet minuta slave“. Dubrovnik je grad festivala, grad u kojem riječi festa i festival zazivaju stoljetnu tradiciju slavljenja života. Dubrovnik slavi svog parca Sv. Vlaha, glumu, glazbu, pa zašto ne i film.
Zato dođite, sudjelujte, zabavite se, a ponešto i naučite – bit će nam čast biti vam dobri domaćini!